Anekder Anadolu Ekoloji ve Kalkınma Derneği -
+90 (232) 368 47 43 / +90 (232) 323 38 52
info@anekder.org

EKOLOJİ KALKINMA KÜRESEL DÖNÜŞÜM DEĞİŞİM SÜRECİ ADİL GEÇİŞ TANITIM İŞBİRLİĞİ ÇEVRE KÖPRÜ
PLATFORMLAR
COVID-19 Süreci ve Ekoloji Anekder 2021 Raporu için tıkla...
KARBON
SALINIMI NEDİR?
GELECEK NESİLLERE DAHA YAŞANABİLİR

VE TEMİZ BİR DÜNYA BIRAKALIM
BİZE ULAŞIN

KURUMSAL

img

Hakkımızda

 

Anadolu Ekoloji ve Kalkınma Derneği Anekder, 2020 yılında, bünyesinde 25 bölge temsilciliği bulunduran altyapıyla kurulmuş, üyelerinin ve katılımcılarının ekolojik kalkınma faaliyetlerinin uluslararası alanda tanıtımlarını sağlayan bir ekoloji ve kalkınma derneğidir.     

Vizyonumuz


Ülkemizin ve dünyamızın çevre ve kalkınma ile alakalı tüm sorunlarına sahip çıkarak, bu sorunların çözümü için en güncel ve etkili eylem planlarını hayata geçirerek, dernek çatımız altında buluşan tüm sektörlerin, kuruluşların ve akademik oluşumların dönüşüm sürecinde uluslararası boyutta aracısı ve temsilcisi olmak, sürdürülebilir kalkınma ve çevre bilincimizi daha
yaşanabilir bir gelecek yaratmak adına etkin bir şekilde kullanmak, hukukçu kadromuzun ve derneğimizin yıllara dayanan bilgi birikimini ve tecrübelerini her gün büyük bir özveri ile takip ettiğimiz ve uyguladığımız küresel modern değerlerle birleştirerek ülkemizin küresel dönüşüm ve değişim sürecindeki risklerini büyük fırsatlara ve kazanımlara dönüştürmek.

 

  

3000000000
2030: AĞAÇ DİKİMİ

225
SIFIR KARBON YAŞAM

51
DİJİTAL DÖNÜŞÜM

22
YEŞİL ENERJİ PROJESİ

EKOLOJİ VE KALKINMA


   
Hedefimiz
Sürdürülebilir Yeşil Bir Dünya: Krizler karşısında dirençli bir toplum ve çevre yaratabilme yolunun küresel iş birliği içerisinde olmaktan geçtiğinin farkındayız.
Misyonumuz
Yeşil ve dijital dönüşüm, döngüsel ekonomi standartlarına uygun projeler, uluslararası ortaklıklar ve küresel çapta tanıtım faalitleri ile ekoloji ve kalkınma hedeflerine ulaşmada öncü dernek olmak.
Adil Geçiş
Küresel yeşil ve dijital dönüşüm sürecinde inovatif çözümler üretmek, projelerin üretilmesinde aracı rolü üstlenmek.

ANEKDER ÜYE PLATFORMU

Anekder Anadolu Ekoloji ve Kalkınma Derneği -
COVID-19 krizinin yarattığı etkileri en aza indirmek; uluslararası iş birliği ortaklıklarını geliştirmek, son zamanlarda gündemde olan Avrupa Komisyonu tarafından oluşturulan Yeşil Mutabakat’ın gerekliliklerini yerine getirme sürecinde etkili bir desteği sağlamak amacıyla Türk şirketlerine bu zorlu süreçte en profesyonel hizmeti verebilecek oluşumları araştırmaktayız. Öncelikli hedefimiz, sürdürülebilir bir büyüme sağlamak ve ihtiyaçlara yanıt veren bir hizmet verebilmek için üyelerimizi bu kurum ve kuruluşlara yönlendirmekteyiz.
Sektöre değil, projeye; şirketin büyüklüğüne değil, iş birliğine odaklanan derneğimiz, inovasyonun net hedefler, planlama ve bütçeleme yöntemleriyle bilgi ve teknoloji kanalları kullanılarak ticari fırsatlara dönüştürülmesi olduğunu düşünmektedir. Bu sebeple de kriz yönetimi, uluslararası network oluşturulması, dijital platformların ve araçların en etkili şekilde kullanılması için ihtiyaçlara yönelik hizmet sağlayan sistemler ile işbirliği kuruyoruz.
Anekder, üyelerin birbiriyle güçlü bağlar kurarak destek alıp, destek sağladığı, birlikte değer ürettiği, güçlü ortaklarla iletişime geçme fırsatı buldukları, küresel ve ulusal çapta ekolojik  sürdürülebilir kalkınma ile ilgili gelişmeler ve bilgi birikiminden faydalanabildiği ve elde ettiği deneyimler ve bilgi ağıyla kendi stratejik sürdürürebilirlik planlarına hız kazandırdığı önemli bir platform olma hedefine doğru hızla ilerlemektedir.


COVID-19 SÜRECİNDE ÖNE ÇIKAN

YAYINLARIMIZ

Bu içerik parola ile korunmaktadır. Görmek için lütfen aşağı parolanızı girin: